X
تبلیغات
رایتل

هر آنچه که درباره تحصیل در ترکیه بخواهید. 

کلیک کن!

سایت ir2 به عنوان یک سرویس دهنده در زمینه نام دامنه رایگان راه اندازی شد. کاربران در این سایت بدون نیاز به عضویت و طی کردن مراحل پیچیده ، می توانند یک ساب دامین ثبت کرده و آن را به وبلاگ و یا سایت خود متصل نمایند.
با استفاده از امکانات این سایت دسترسی به دامنه های ir2.ir pages.ir com2.ir net2.ir org2.ir maa.ir tut.ir در اختیار کاربران قرار می گیرد.
برای عضویت و مشاهده این سایت میتوانید به آدرس www.ir2.ir مراجعه کنید.

منبع:وبنا

این هم آدرس وبلاگ خودم در این سرویس دهنده

http://u-me.ir2.ir

قابل توجه دوستانی که از مرور گر Firefox استفاده می کنند.

Persian Language Pack 2.0.0.6 Homepage
by Bahram Maravandi

ترجمه فارسی فایرفاکس ۲.۰.۰۱
لطفاً جهت نصب٬ اول پسوند زیر را برای تعویض محل دریافت و نصب کنید و سپس پسوند ترجمه فارسی را نصب ‌کنید.
Quick Locale Switcher
https://addons.mozilla.org/firefox/1333/


بعد از شروع مجدد فایرفاکس٬ از منوی ابزار پسوند نامبرده را انتخاب کرده و محل فارسی/ایران را انتخاب کنید. پس از شروع مجدد فایرفاکس٬ مرورگر شما فارسی خواهد بود.

دانلود از: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3667

Persian Plus Pack 1.0.0.20070712
دانلود از: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4978
حروف انگلیسی A,B,C,D در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد ۱ تا ۱۰۰ دیده نمی شود؟


حرف D برای اولین بار در عدد ۱۰۰ بکار می رود (Hundred)

حروف A,B,C در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد ۱ تا ۹۹۹ دیده نمی شود.

حرف A برای اولین بار در املای عدد ۱۰۰۰ دیده می شود (Thousand)

حروف B,C در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد ۱ تا ۹۹۹۹۹۹۹۹۹ دیده نمی شود.

حرف B برای اولین بار در املای عدد بیلیون بکار می رود. (billion)

و حرف C هیچ وقت در املای اعداد انگلیسی بکار نمی رود.


منبع: http://www.ghatar.com
سلام. خوبید؟

بالاخره بعد مدت نسبتا زیادی تونستم بیام پیش شما!

این ویندوز هم دنیای جالبی برای خودش ها!!

می تونه خیلی راحت آدم رو در مواقع حساس بپیچونه.سرتونو درد نیارم این ویندوز کامپیوتر ما یک 10 روزی ما رو سرگرم

کرد(نصب ویندوز منظورم نیست ها!) منظورم تلاش یک هفته ای برای پشتیبان گرفتن از مطالب و همانا از دست رفتن

مطالب.
چی چگونه کار می کنه؟
برای کسب اطلاعات در مورد نحوه عملکرد آنچه که دوست دارید سری به این سایت بزنید.
http://www.howstuffworks.com/

نشریات الکترونیکی رایگان در اینترنت   

http://www.doaj.org

http://citeseer.ist.psu.edu

http://www.shef.ac.uk/seek/openaccess.htm

http://online.sagepub.com/cgi/search

http://highwire.stanford.edu/lists/freeart.dtl

موتور جستجوی scirus مخصوص جستجوی مقالات و اطلاعات:

http://www.scirus.com/srsapp

"...داوطلبین ورود به رشته مدیریت در دوره لیسانس از رتبه های پایین قبول شدگان در آزمون سراسری هستند. اگرچه آموزش نیروهای مزبور برای تصدی مشاغل کارشناسی و سرپرستی در رده های پایی سازمانی ضروریست، ولی عموما و به جز استثنا ها، از فارغ التحصیلان دوره های لیسانس مدیریت نمی توان انتظار ایجاد تحولات کیفی در مدیریت سطوح مختلف را داشت. آموزش رشته مدیریت باید در سطح بعد از لیسانس و برای فارغ التحصیلان با استعداد کلیه رشته ها از جمله رشته های فنی-مهندسی توسعه یابد و با آموزش های کیفی بالا جوانان زبده و با استعداد را آماده پذیرش مسئولیت های مدیریتی سطوح مختلف نماید...با توجه به کیفیت بالاتر دانشجویان رشته های فنی-مهندسی و نیز با توجه به کیفیت آموزش های تحلیلی در این رشته ها لازمست دانشگاههای فنی-مهندسی به ایجاد و تسعه آموزش های فنی-مهندسی اقدام کنند. این اقدام هم سبب بهبود و ارتقا کیفیت آموزش های مدیریت در کشور خواهد شد و هم سبب آشنایی بیشتر مهندسین کشور به عنوان عناصر مهم در انتقال و توسعه تکنولوژی با دانش مدیریت خواهد گردید..."متن بالا، قسمت های پایانی مقاله ای تحت عنوان "نقش مدیریت در انتقال تکنولوژی و توسعه صنعتی" از دکترعلینقی مشایخیه که در فروردین 1372 به چاپ رسیده. این مقاله نشون میده که دکتر از اون زمان در فکر آوردن MBA به ایران بوده. تلاشهای دکتر بالاخره سال 79 جواب میده و دانشگاه شریف در اون سال برای اولین بار دانشجو در رشته MBA جذب کرد. MBA نه مدیریت بازرگانی هست و نه صنعتی یا دولتی و حتی بازاریابی! MBA مدیریت Business است و شامل کلیه عملیات از تولید تا خدمات پس از فروش هست. MBA اصولاً رشته ای هستش که برای کسانی طراحی شده که زمینه مدیریت نداشتند، به دلیلی وارد فضای مدیریت یا کسب و کار شدند و الان احساس نیاز به مهارتهای مدیریتی می کنند. بر خلاف دیگر گرایشهای مدیریت نظیر بازرگانی، صنعتی و ...، MBA کمتر به مباحث تئوریک می پردازد و بیشتر به یاد دادن مهارتها و استفاده از ابزارهای مدیریتی در محیط کسب و کار توجه دارد. باید بگم که بی اغراق دانشگاه شریف از اساتید دانا و بسیار باهوشی در MBA استفاده می کنه که هم تحصیلات آکادمیک بسیار خوبی دارند و هم در محیط کسب و کار بسیار موفق هستند. از اساتید می تونم به پروفسور مشایخی اشاره کنم که تنها Full Professor مدیریت در ایران هستش و فوق دکترای مدیریت از دانشگاه MIT آمریکا داره و رئیس انجمن سیستمهای دینامیکی آمریکا هستش و مشاور شرکتهایی مثل Caterpillar و ... در آمریکا بوده و هنوز هم در آمریکا در طول تابستان به عنوان یکی از بهترین مشاوران مدیریت فعالیت میکنه.دکتر فریدون قاسم زاده که از دانشگاه مک مستر کانادا دکترای IT داره و مدیرعامل و مؤسس شرکت «افرانت» هستش که معرف حضور دوستان هستشدکتر منوچهر نجمی که دکترای مدیریت کیفیت داره و رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف هستش. در حوزه کیفیت ایشون بسیار مطرح هستش و یکی از معدود ارزیابهای درجه اول EFQM در خاورمیانه هستشدکتر عبدالمجید مدرس که بی اغراق نفر اول مدیریت عملیات در ایران هستش و همین بس که بدونید مدیر لجستیک مک دونالد در ژاپن و مدیر عملیات کوکاکولا در ژاپن بوده.دکتر نیلی که در اقتصاد یه غول بزرگ به شمار میره!
ورود به MBA مخصوصا از نوع شریفیش اصلا ساده نیست و مستلزم یه دوره سخت خرخونی می باشه! بدبختی کسانی که مثل من پارسال امتحان دادن این بود که کل سیستم سوالاتش تغییر کرد و فکر می کنم احتمالا حق خیلی ها ضایع شد! اولین تغییری که کرد حذف شدن درس تئوری مدیریت از کنکور بود که یه تغییر کاملا مثبت برای بچه های فنی و مهندسی بود و کلا MBA جایی برای بچه هایی که کارشناسی مدیریت خوندن نیست. تغییر دوم سوالات زبان بود که از 10 تا سوال به 100 تا تغییر پیدا کرد و تنوع سوالات هم خیلی زیاد شد که هر جور سوالی که طراح بنظرش می رسید رو گرفت. تغییر آخر هم GMAT بود که یه سری سوالات زبان فارسی به سوالات اضافه شد به این ترتیب که 11 جمله دادن و در هر جمله زیر 3 کلمه رو خط کشیدن که باید تعیین می کردیم کدوم مشکل گرامری داره و اگه هیچ کدوم گزینه 4! سوالات GMAT بجای سخت بودن شوکه کننده بود.
من این چند تا کتاب رو خوندم، فکر می کنم برای همه کافی باشه:
زبان: 504 و Essential Words for the TOEEL و انگلیسی برای دانشجویان رشته مدیریت نوشته دکتر فرهاد مشفقی و زبان MBA نوشته آرمان اشراقی
GMAT: احمدصداقت - انتشارات نگاه دانش
ریاضیات : کتاب مسعود آغاسی و نیکوکار

منبع: اینجا

سایت http://www.mba.ir نیز اطلاعات کاملی دارد.

Google Earth شما را به فضا هم می برد!

با شروع برنامه Google Sky ،کهکشان های آندرومدا، هیدرا و والپکولا فقط یک کلیک با جستجوگران آماتور فضا فاصله دارند.
به گزارش مرکزخبری امید، این برنامه به برنامه Google Earth افزوده شده و به کاربران اینترنت اجازه می دهد که از سطح زمین جستجویی 3 بعدی را در فضا انجام دهند.
این برنامه به منجمین این شانس را می دهد تا تصاویر بیش از یک میلیون ستاره و دو میلیون کهکشان را تماشا کنند.
لایه هایی که قابل انتخاب هستند این شانس را برای کاربران فراهم می آورد که تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ هابل به علاوه انیمیشن هایی از چرخه های ماه را مورد بررسی قرار دهند.
اِد پارسون که یک تکنولوژیست زمینی - فضایی در گوگل است به تارنمای بی بی سی گفت: این برنامه بسیار ساده عمل خواهد کرد. برنامه Google Earth را روبه بالا می بریم و به جای اینکه فقط تصاویر مربوط به زمین را نگاه کنیم، قادر خواهیم بود که نگاهی به فضا بیاندازیم.
دکتر جان میسون از انجمن اخترشناسی بریتانیا که بزرگترین سازمان بریتانیا برای ستاره شناسان آماتور است، گفت: آلودگی نوری و آلودگی هوا این روزها اینقدر بد هستند که وقتی نگاهی به آسمان می اندازیم، فقط قادر خواهیم بود چندین عدد ستاره محدود را ببنیم. اگر این امر مردم را متوجه کند که چه چیزی را از دست می دهند، بسیار خوشایند خواهد بود.
برای استفاده از این سیستم جدید باید ابتدا، کاربران Google Earth را بر روی رایانه های خود نصب کنند. سپس این ستاره شناسان دیجیتال می توانند بر روی منطقه ای که دوست دارند کلیک کرده و آسمان شب آن نقطه را ببینند.
پارسون توضیح داد: بر روی یک کلید کلیک می کنیم و جهان به دور خود می چرخد و شما آسمان را از آن نقطه خاص تماشا می کنید.
کاربران می توانند کل آسمان شب یعنی کهکشان ها و صورفلکی، به علاوه تصاویری با جزئیات بالا که با تلسکوپ هابل گرفته شده است را نگاه کنند.
بیشتر این تصاویر با جستجو در اینترنت قابل یافتن هستند ولی به این شیوه ساده تر و لذت بخش تر است.
اولین دفعه نیست که Google بر روی فضا کار می کند. در مارس 2006 نیز این شرکت برنامه Google Mars را ارائه کرد که کاربران توسط آن قادر بودند سطح سرخ مریخ را تماشا کنند.
یکی دیگر از این خدمات، Google Moon است که به کاربران اجازه می تواند مکان فرود فضاپیمای آپولو بر سطح ماه و اطراف آن را ببینند.

منبع:خبرگزاری امید