X
تبلیغات
رایتل

 پیامبر خدا صلى الله علیه و آله:

 على با قرآن و قرآن با على است و هرگز از هم جدا نشوند تا در کنار حوض (کوثر) نزدم آیند

  
روزی، سنگ تراشی که از کار خود ناراضی بود و احساس حقارت میکرد، از نزدیکی خانه بازرگانی رد میشد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوکران بازرگان را دید و به حال خود غبطه خورد و با خود گفت : این بازرگان چقدر قدرتمند است و آرزو کرد که مانند بازرگان باشد.

  در یک لحظه، او تبدیل به بازرگانی با جاه و جلال شد. تا مدت ها فکر میکرد که از همه قدرتمند تر است. تا این که یک روز حاکم شهر از آنجا عبور کرد، او دید که همه مردم به حاکم احترام میگذارند حتی بازرگانان. مرد با خودش فکر کرد: کاش من هم یک حاکم بودم، آن وقت از همه قوی تر میشدم.

  در همان لحظه ، او تبدیل به حاکم مقتدر شهر شد. در حالی که روی تخت روانی نشسته بود، مردم همه به او تعظیم میکردند. احساس کرد که نور خورشید او را می‌آزارد و با خودش فکر کرد که خورشید چقدر قدرتمند است. او آرزو کرد که خورشید باشد و تبدیل به خورشید شد و با تمام نیرو سعی کرد که به زمین بتابد و آن را گرم کند.

  پس از مدتی ابری بزرگ و سیاه آمد و جلوی تابش او را گرفت. پس با خود اندیشید که نیروی ابر از خورشید بیشتر است، و آرزو کرد ابر باشد و تبدیل به ابری بزرگ شد. کمی نگذشته بود که بادی آمد و او را به این طرف و آن طرف تکان داد. این بار آرزو کرد که باد شود و تبدیل به باد شد. ولی وقتی به نزدیکی صخره سنگی رسید، دیگر قدرت تکان دادن صخره را نداشت.

   با خود گفت که قوی ترین چیز در دنیا، صخره سنگی است و تبدیل به سنگی بزرگ و عظیم شد. همان طور که با غرور ایستاده بود، ناگهان صدایی شنید و احساس کرد که دارد خورد میشود. نگاهی به پایین انداخت و  سنگتراشی   را دید که با چکش و قلم به جان او افتاده است!!!!


عصر ایران

سلام. ثبت نام ارشد شروع شد.

برام دعا کنید تا موفق شم.

مرسی

تا بعد

خداحافظ

محققان دانشگاه کوئینزلند موفق به طراحی و ساخت روباتی شده اند که قادر به شنیدن موسیقی و همراهی با نوازندگان موسیقی خواهد بود.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند استرالیا موفق به ساخت روباتی شده اند که می تواند به عنوان دستیار موسیقیدانان به موسیقی گوش سپرده و به صورت بداهه ملودی و ریتم ایجاد کند.

به گفته توبی گیفورد، پروفسور دانشگاه کوئینزلند و سازنده این روبات، نوازندگان و موسیقی سازان می توانند با استفاده از این روبات که در واقع از نرم افزار رایانه ای که قادر به تک نوازی نیز خواهد بود، تشکیل شده است برای پشتیبانی از قطعات موسیقی و بداهه نوازی استفاده کنند.

بر اساس گزارش زی نیوز، روبات "جمبات" (Jambot) با استفاده از تکنولوژی های جدیدی که در زمینه موسیقی ارائه شده است و با تلفیق آنها با هوش خود قادر به همراهی و هماهنگی با نوازندگان سازهای مختلف خواهند بود.

همچنین نوازندگان می توانند با در نظر گرفتن ساز مورد نظر خود روبات را تنظیم کرده و از امکانات آن استفاده کنند.

در آشیانه هواپیمایی در بریستول هستند.

یک گروه انگلیسی با هدف تغییر رکورد سرعت اتومبیلها در جهان در حال بررسی و تکمیل اتومبیلی با سرعت 1000 مایل بر ساعت است.

به گزارش مهر، یک گروه انگلیسی در حال طراحی اتومبیلی است که قادر به حرکت در حداکثر سرعت هزار مایل بر ساعت باشد. این در حالی است که رکورد جهان در این زمینه تا به حال 763 مایل بر ساعت و در سال 1997 به ثبت رسیده است.

این تیم مهندسی در حال حاضر مشغول انجام آزمایش بر روی این اتومبیل 12 میلیون پوندی که آن را "Bloodhound SSC" نامیده اند، در آشیانه هواپیمایی در بریستول هستند.

موتور Bloodhound SSC از تلفیقی از موتورهای جت و موتور تقویت کننده موشک تشکیل شده و هنگام روشن شدن موتور، شتاب دهنده ای با القای شتاب به موتور جت سرعت آن را تا 350 مایل بر ساعت افزایش داده و سپس موتور تقویت کننده موشک فعال خواهد شد.

در این مرحله موتور اتومبیل بیش از هزار کیلوگرم آب اکسیژنه را به تقویت کننده پمپ کرده و در این شرایط اتومبیل در عرض 20 ثانیه به سرعتی برابر هزار کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. به گفته گروه مهندسان، سرعت اتومبیل می تواند تا 1050 مایل بر ساعت نیز برسد به این معنی که در این سرعت Bloodhound SSC قادر به پیشی گرفتن از گلوله ای است که از اسلحه مگنوم 357 شلیک می شود.

در عین حال دانشمندان از ترمزهای بادی و دو چتر نجات به عنوان ترمزهای این اتومبیل استفاده کرده و با استفاده از آنها اتومبیل را متوقف می کنند.

بر اساس گزارش زی نیوز، این گروه زمان تکمیل Bloodhound SSC را سال آینده اعلام کرده و اظهار داشت که گروه در حال بررسی فضای مناسب برای انجام آزمایش بر روی این ابداع بزرگ در آفریقای جنوبی، استرالیا و آمریکا هستند.