X
تبلیغات
رایتل

ساعت18 روز سه‌شنبه 31/2/87

زمان انتشار کارنامه نتایج اولیه

چشمتون روز بد نبینه!
دو روز رفتم مسافرت، به اندازه بیست روز زجر کشیدم!
حالم وخیم بود! عجب مریض شده بودم
توبه!


گروهی از دانشمندان بین المللی کشف کرده اند حجم وسیعی از ترکیبات نیتروژن تولید شده به وسیله اقدامات انسانی با وارد شدن به اقیانوسها اتمسفر زمین را در معرض خطرات جدی قرار می دهند.

به گزارش مهر، این تیم تحقیقاتی که از دانشمندانی از چندین کشور جهان به سرپرستی دانشگاه تگزاس تشکیل شده است به این نتیجه رسیده اند که حجم وسیعی از نیتروژن تولید شده از جانب اقدامات انسانی نظیر سوزاندن سوختهای فسیلی و استفاده از کودهای شیمیایی وارد اقیانوسهای جهان شده و ممکن است به جداسازی و حذف بخشی از دی اکسید کربن اتمسفر زمین منجر شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این دانشمندان در نشریه ساینس، ترکیبات نیتروژنی حاصل از فعالیتهای انسانی به وسیله باد به نقاط مختلف جهان حمل شده و وارد آب اقیانوسها می شوند.

به گفته آنها در آب اقیانوسها ترکیبات یاد شده همچون عوامل بارورساز عمل کرده که نتیجه ای جز افزایش حیات گیاهی در اقیانوسها ندارد. توسعه حیات نباتات دریایی موجب جذب حجم بیشتری از گاز دی اکسید کربن از اتمسفر زمین به سوی آب اقیانوسها می شود.

بر اساس گزارش ساینس دیلی، محققان اعلام کردند این پایان کار نیست چون در ادامه بخشی از نیتروژن حل شده در آب دریاها تحت فرآیند جدیدی به نیتروژن دیگری موسوم به اکسید نیتروس تبدیل می شود.

به گفته آنها این گاز به جو زمین باز می گردد و به عنوان یک گاز گلخانه ای خطرناک شناخته شده است که 300 بار قویتر از گاز گلخانه ای دی اکسید کربن به شمار می رود.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 87 روز 31 اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می شود.

مهر: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر جزئیات اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 87 را تشریح کرد و ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد را با احتساب استعدادهای درخشان و ممتازینی که بدون کنکور پذیرفته می شوند 40 هزار نفر عنوان کرد.

دکتر عبدالرسول پورعباس افزود: نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 87 روز 31 اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می شود.

فرصت انتخاب رشته داوطلبان مجاز

وی با بیان اینکه در این آزمون تعداد مجازین به انتخاب رشته 160 هزار نفر است، گفت: به این افراد چند روز فرصت داده می شود تا مطالعات لازم را در زمینه انتخاب رشته انجام دهند و پس از آن از 5 تا 8 خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

به گزارش«جهان» وی در این نامه از مسائلی همچون ایمان به خدا و عقاید دین یهود مطالبی را بیان کرده است.

پیش از این هم آرای انیشتین درباره دین بحثهایی برانگیخته بود چراکه نظرات وی دراین باره مبهم و نامعلوم بود.

این نامه که تاریخ فوریه 1954 را دارد و در پاسخ به فیلسوفی به نام "اریک گوتکید" نوشته شده استت نظر دینی انیشتین را آشکار ساخته است. انیشتین می نویسد"کتاب مقدس، مجموعه ایست از خرافات بدوی و بی نهایت بچگانه .

روزنامه گاردین پیش بینی کرده است این نامه که به زبان آلمان می گذرد تا 10 هزار یورو قیمت داشته باشد.

این فیزیکدان آلمانی که خود به قوم یهود منتسب است، همچنین در این نامه نوشته است" دین یهود تجسم خرافات کودکانه است. من چیزی در قوم یهود نمی بینم که آنها را بر دیگران برتری بخشده باشد".

 
هرساله کرم‌های خاکی در ایرلند 700 میلیون یورو به اقتصاد این کشور کمک می کنند.
به گزارش «جهان» و به نقل از خبرگزاری فرانسه، طی مطالعاتی که از سوی وزارت محیط زیست ایرلند انجام گرفته است حاکی از آن دارد، کرم‌های خاکی هر ساله رقمی معادل 700 میلیون یورو برای پاکسازی باقی مانده بقایای درطبیعت به اقتصاد این کشور کمک می کند.

جان گورملی وزیر محیط زیست ایرلند این اظهارات خود را در کمیسیون محیط زیست دولت مطرح کرد و ابراز داشت که کرمهای خاکی موجود در زمین در پاکسازی زمین از بقایای مواد باقی مانده در آن و همچنین کمک به آزادسازی و بازگرداندن مواد مغذی به زمین این کار صورت می گیرد.

وی در ادامه اظهاراتش اضافه کرد، کرم‌های خاکی موجوداتی بسیار با ارزش هستند چراکه با بازیافت مواد به تقویت خاک زمین کمک زیادی می کنند و این کار دقیقا معادل هفت میلیون راس گاو است که سالانه بیش نه تن فضولات حیوانی در هر سال تولید می کنند و بدین وسیله به تقویت خاک کمک می کنند.

ارزش افزوده کرم های خاکی در بحث باغبانی و شخم زنی زمین می تواند بیش از یک میلیارد یورو در سال تخمین زده شود و به این فعالیت کمک به سزایی داشته باشد.

منبع: عصر ایران

نتایج آزمون کارشناسی ارشد ، هفته آینده اعلام می شود.

 بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ، نتایج کنکورکارشناسی ارشد سال 87 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، اواخر هفته آینده اعلام می شود

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ثبت نام اولین آزمون معادل کارشناسی ارشد را اعلام کرد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: ثبت نام آزمون مدرک معادل کارشناسی ارشد از ساعت 9 صبح دوشنبه 6 خردادماه آغاز می شود و دوشنبه 13 خرداد ماه پایان می پذیرد. داوطلبان متقاضی ثبت نام می توانند در این مدت زمانی به یکی از باجه های پستی توزیع کننده مدارک مراجعه و با پرداخت وجه ثبت نام نسبت به دریافت کارت اعتباری و دفترچه راهنما اقدام کنند.


وی تأکید کرد: هر داوطلب ضرورت دارد پس از مطالعه دفترچه راهنما به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgمراجعه و بر اساس دستور العمل های مربوط نسبت به تکمیل تقاضانامه اقدام کنند.

به منظور اطلاع رسانی به صورت منطقه ای وکاهش ترافیک شهری، خدمات زیر با همکاری اداره کل جغرافیایی و کدگذاری پستی کشور ارائه شده است.این اطلاعات که قسمتی از اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی شرکت پست جمهوری اسلامی می باشند، در قالب یک طرح آزمایشی ارائه شده اند و کامل و جامع نیستند. در طول مدت طرح آزمایشی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، درگاه خدمات الکترونیکی ایران و شرکت پست، در خصوص صحت و سلامت و کیفیت اطلاعات ارائه شده مسئولیتی ندارند.

به این سایت مراجعه نمایید.

 

1 2 3 4 >>