هر چند یاهو این امکان را از کاربران ایرانی که بتوانند هنگام ثبت نام، ایران را به عنوان ملیت خود انتخاب کنند،گرفته است اما برای انتخاب ایران در یاهو یک راه وجود دارد.
به گزارش خبرنگار«جهان»، چندی پیش سایت یاهو در یک اقدام سیاسی نام ایران را از فهرست کشورهای ثبت شده در این سایت حذف کرد و این امکان را از کاربران ایرانی که به هنگام ثبت نام در یاهو و استفاده از خدمات ایمیل آن، ایران را به عنوان کشور خود انتخاب کنند،گرفت.
ماجرا از این قرار است که وقتی کاربران ایرانی برای ثبت‌نام در یاهو می‌خواهند نام ایران را انتخاب کنند، اثری از ایران را در لیست نمی یابند و تقریباً چند ماه است که این ماجرا ادامه دارد.
در مقابل، ایرانیان هم بمب گوگلیhello yahoo را راه‌اندازی کردند تا صدای اعتراض خود را این گونه به گوش کاربران اینترنتی برسانند اما به تازگی، گوگلهم مکانیزمی را برای جلوگیری از بملب های گوگلی طراحی کرده است.

اما برای این که کاربران بتوانند ایران را دوباره در یاهو به عنوان ملیت خود انتخاب کنند یک راه وجود دارد.

برای انتخاب ایران در یاهو به عنوان ملیت خود باید بعد از ساخت یک ایمیل جدید با نام یک کشور بیگانه ، به صفحه Account info رفته و در بخش Address/Contact Information نام ایران را که هنوز وجود دارد، انتخاب کرده و ملیت ایمیل خود را به ایران تغییر دهید.
منبع: http://www.jahannews.com