X
تبلیغات
رایتل

ئیس سازمان سنجش اموزش کشورگفت : کارنامه نتایج اولیه ازمون کارشناسی ارشد سال 1388 از ساعات نخستین روز شنبه هفته اینده (یا اواخر روز جمعه)بر روی پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود .
    
عبدالرسول پورعباس در گفتگو با واحد مرکزی خبر افزود :حدود 195 هزار و 414نفر در این اعلام نتایج مجاز به انتخاب رشته خواهند شد که از این تعداد 39 هزار و 581 نفر از طریق ظرفیت اعلام شده در دفترچه پذیرش خواهند شد .

وی گفت : 4هزار ظرفیت برای استعداد های درخشان که از طریق دانشگاه های مربوطه انتخاب و پس از تائید سازمان سنجش مشغول تحصیل می شوند و همچنین حدود 4هزار نفر سهمیه دبیران ودانشجوایان ممتاز از طریق ازمون سراسری ارشد(برمبنای 90 درصد نمره ) پذیرش خواهند شد.

پورعباس با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش امسال کارشناسی ارشد نسبت به سال گذسته حدود 20 درصد افزایش دارد افزود: داوطلبان می توانند در این اعلام نتایج اولیه ،کارنامه ،رتبه وریزنمرات خود را بر روی پایگاه اینترنتی این سازمان مشاهده کنند.

رئیس سازمان سنجش زمان اعلام نتایج نهایی را هفته اول شهریور اعلام کرد وافزود :داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از تاریخ پنجم خرداد به مدت 6 روز فرصت دارند 50 رشته را انتخاب کنند که البته این تعداد انتخاب رشته شامل داوطلبانی که در 2 کد رشته امتحانی شرکت کرده اند نیز می شود.

پورعباس با اشاره به اینکه حداکثر 20 در صد معدل فارغ التحصیلی و یا ترم اخر دوره کارشناسی در پذیرش نهایی تاثیر دارد گفت : به داوطلبان توصیه اکید می شود معدل دقیق را درج کنند و در صورتی که حتی یک صدم اشتباه نوشته شود قبولی انها مردود اعلام خواهدشد.

وی افزود: هم اکنون دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها ست ، در پایگاه اینترنتی این سازمان قابل دسترسی است.

پورعباس تصریح کرد:آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده اند می توانند برای دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) از روز دوشنبه چهارم خرداد تا روزیکشنبه دهم خرداد به مراکز پستی شهرستان محل اقامت خود مراجعه کنند.