X
تبلیغات
رایتل

ایتنا - انوشه انصاری، اولین فضانورد ایرانی و گردشگر فضایی جهان در نخستین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران سخنرانی می‌کند.دبیر همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران با اعلام این خبر گفت: سخنرانی خانم انوشه انصاری در روز دهم تیرماه ساعت 17 بعداز ظهر و به صورت ویدیو کنفرانس خواهد بود.
ساده افزود: خانم انصاری به عنوان یک ایرانی موفق در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات به بیان تجربیات و دانش خود در زمینه مدیریت و راهبری ICT خواهد پرداخت.

وی یادآور شد: نخستین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در روز دهم و یازدهم تیرماه در هتل المپیک در تهران و با حضور مدیران و کارشناسان بخش دولتی و خصوصی برگزار می شود.

انوشه انصاری نخستین ایرانی فضانورد و نخستین زن گردشگر فضایی است که در 27 شهریور 1385 از پایگاه بایکونور در قزاقستان به ایستگاه فضایی رفت.

وی متولد ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه جرج واشنگتن است و دکترای افتخاری از International Space University می‌باشد و هم اکنون به عنوان مدیر عامل شرکت پرودی (Prodea) فعالیت می‌کند.

انوشه انصاری در سال 2000 جایزه نخست کارآفرینی ملی ایالات متحده آمریکا را به دست آورد و مجله فورچیون در سال 2001 نام او را در لیست تاجران موفق ثبت کرد.