X
تبلیغات
رایتل
گروهی از محققان آمریکایی در بررسیهای خود نشان دادند که حتی زمانی که رایانه ها در حالت خواب و یا خاموش باشند باز هم می توانند مورد حمله و هجوم سارقان اطلاعات قرار گیرند.
به گزارش«جهان» و به نقل از جمهوری اسلامی،دانشمندان دانشگاه پرینستون در کالیفرنیا اثبات کردند که وقتی رایانه های شخصی در حالت خواب یعنی خاموش باشند می توانند همچنان با خطر نفوذ و دستیابی به اطلاعات مواجه باشند.


این محققان روشی را مورد آزمایش قرار دادند که امکان ورود به اطلاعات ذخیره شده در یک رایانه شخصی را حتی بدون نیاز به وارد کردن « رمزعبور » فراهم می کند.


این محققان با این روش توانستند در زمانی که رایانه خاموش بود وارد دیسکهایی شوند که در آنها اطلاعات سری ذخیره شده اند و به این ترتیب توانستند به راحتی مجموعه ای از سیستمهای امنیتی را که درحال حاضر از سوی مایکروسافت و اپل ارائه می شوند نقض کنند.


براساس گزارش وب نیوز اعتقاد براین است که این دیسکها برای تضمین امنیت اطلاعات حساس مفید هستند. این درحالی است که این محققان نشان دادند در بیشتر رایانه های شخصی حافظه می تواند به راحتی مورد هجوم هکرها قرار گیرد.


به گفته این دانشمندان حتی اگر رایانه خاموش و قفل باشد اطلاعات ذخیره شده در حافظه « رم » به چند روش می توانند مورد نفوذ قرار گیرند و یک کارشناس حرفه ای به راحتی می تواند به این اطلاعات به بدون نیاز به رمز عبور دسترسی یابد.