آغاز هر چیزی ممکن است با اتفاقات خوب و خوشایند یا اتفاقات ناگوار و غمگین همراه باشد. با آغاز سال86 مطابق رسم روزگار بعضی ها غمگین و بعضی شاد هستند. اولین های سال 86 هم خوب دارند و هم بد. تعدادی از آنها را برای شما جمع آوری کرده ایم که در زیر می خوانید:
    
    نخستین نوزاد در سال 86 دختر است
     نخستین نوزاد تهرانی که در سال 86 متولد شد، دختر است.
    به گزارش فارس، این نوزاد دقایقی پس از تحویل سال نو در بیمارستانی در تهران به دنیا آمد.
    این نوزاد دختر، سه کیلو و 400 گرم وزن و 48 سانتی متر قد دارد.
    این در حالی است که نخستین نوزاد سال 85 یک پسر بود که 30 دقیقه پس از تحویل سال در بیمارستان مهدیه تهران به دنیا آمد.
    


    اولین جنایت سال 86
    پلیس جنایی پایتخت به دنبال شناسایی هویت جوانی است که در اولین ساعات سال 86 به قتل رسید.
    به گزارش ‌ایسنا، ساعت 7:45 یکم فروردین ماه سال جاری، عابران در زیر پلی در حال ساخت در میدان «کلاهدوز» تهران با جسد خون‌آلود یک جوان روبرو شدند.
    با تماس مردم با «110»، ماموران پلیس به محل اعزام و مشاهده کردند که جوانی حدود 28 ساله در حالیکه از ناحیه جلوی سر، شقیقه و دندان دچار خونریزی شدید شده و آثار زخم‌های عمیقی نیز در دستهایش وجود دارد به قتل رسیده است.
    با حضور کارآگاهان اداره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران و کارشناسان تشخیص هویت در موقعیت، با توجه به خاکی بودن زمین و باقی ماندن رد چند کفش و لاستیک خودرو بر روی خاک، تحقیقات با احتمال وقوع درگیری چند تن در محل حادثه، آغاز شد.
    این در حالی بود که با کشف آثار خون بر روی یک بلوک سیمانی در محل جنایت، مشخص شد که عامل یا عاملان قتل با کوبیدن مکرر سر مقتول به جدول، وی را به قتل رسانده‌اند.
    بر اساس این گزارش با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد که مقتول بین دو تا چهار ساعت قبل از کشف جسد به قتل رسیده است.
    هویت قربانی اولین جنایت سال 86 هنوز مشخص نشده و تحقیقات پلیس در معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت برای کشف راز این قتل وشناسایی عاملان آن ادامه دارد.
    
    زن و شوهر جوان قربانیان اولین گاز گرفتگی سال 86
    جاری شدن آب در خانه، مرگ زن و شوهر جوان بر اثر گاز گرفتگی را فاش کرد؛ این زوج جوان قربانیان اولین گازگرفتگی سال 86 بودند.
     ساعت 23:30 دوم فروردین ماه سال جاری، در پی اعلام ترکیدگی لوله آب در خانه‌ای در کوچه «موسی‌خانی» واقع در خیابان «اغمیونی» تهران، عوامل آتش نشانی به محل اعزام شدند.
    در این حال، ماموران پس از ورود به این خانه با جسد زن و شوهری روبرو شدند که در مقابل در حمام افتاده و جان باخته‌اند.
    این در حالی بود که شیر آب حمام باز بوده و این موضوع منجر به آبگرفتگی در منزل شده بود.
    سرهنگ مهدی احمدی، ر ییس مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ در این باره گفت: علت مرگ این زن و شوهر به نام«مهدی» و «هدیه»، گاز گرفتگی اعلام شده است.
    به گفته سرهنگ احمدی بررسی‌ها نشان داد که این دو جوان یک روز قبل از کشف جسد، جان خود را از دست داده‌اند.
    
    اولین رکورد سینمایی در سال 86
    فیلم "اخراجی‌ها" به کارگردانی مسعود ده نمکی پرفروش ترین فیلم در نوروز سال 86 لقب گرفته است.
    این فیلم همزمان با 29 سینما در تهران، در سینماهای اکثر استانها در حال اکران است و استقبال خیلی خوبی هم از آن صورت گرفته، این امر در سینمای ایران بی سابقه است.
    
    
    اولین موفقیت ورزشی سال86
    تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به عنوان نایب قهرمانی جهان دست یافت.
    تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با قبول شکست 5 بر 2 مقابل تیم مای روسیه عنوان دوم مسابقات جام جهانی کشتی آزاد کراسنویارسک روسیه را از آن خود کرد.
    دیدارنهایی مسابقات جام جهانی کشتی آزاد روسیه در سالن ایوان یارگین شهرکراسنویارسک برگزار شد و تیم ملی کشتی آزاد روسیه با کسب برتری 5 بر2 مقابل تیم ملی کشورمان بر سکوی قهرمانی ایستاد.
    در این دیدار هادی حاجیان کشتی گیر وزن 55 کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه دو تیم با حساب 3 بر یک نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. در وزن 60 کیلوگرم مهدی تقوی 2 بر یک منیروف دارنده مدال طلای المپیک آتن در وزن 55 کیلوگرم که یک وزن بالاتر آمده است را شکست داد
    حسن طهماسبی کشتی گیر وزن 66 کیلوگرم کشورمان با نتیجه 5 بر 3 مغلوب حریف خود شد. هادی حبیبی در وزن 74 کیلوگرم برابر کشتی گیری جوان و جویای نام روس ضربه فنی شد. رضا یزدانی کشتی گیر پرامید کشورمان در وزن 84 کیلوگرم با نتیجه 12 بر یک مغلوب حریف خود شد.
    در وزن 96 کیلوگرم امیرعباس مرادی گنجی نتوانست از سد حاجی مراد گاتسالوف روس بگذرد و نتیجه را به این کشتی گیر مطرح واگذار کرد.
    در وزن 120 کیلوگرم علیرضا رضایی در دیدار پایانی موفق شد 2 بر 1 شیماروف روس را شکست دهد و دومین پیروزی را برای تیم ملی کشتی آزاد ایران ثبت کند و در مجموع کشتی گیران کشورمان 5 بر 2 مغلوب تیم میزبان شدند.

منبع:http://ksabz.net